top of page
ד״ר שרון אלדר, פסיכולוגית קלינית מומחית

הניסיון הטיפולי שלי לאורך השנים הוביל אותי להאמין שכל אדם המגיע לטיפול מתחיל מסע חדש. המסע אינו חייב להיות ארוך במיוחד על מנת להיות משמעותי. זהו מסע אמיץ המבוסס על החלטה לעזור לעצמנו ולהשפיע לטובה על תחומים שונים בחיינו.

 

במפגשים הטיפוליים אני פוגשת אנשים אמיצים, שמחפשים קשר בינאישי טיפולי קרוב, שיסייע להם לפתור קשיים ובעיות בחיים. לעיתים מטופליי מגיעים עם בקשה לעזרה ספציפית כמו למשל עזרה בהתמודדות עם חרדות, דיכאון, טראומות, קשיים חברתיים, בעיות במשפחה או בזוגיות. בפעמים אחרות מטופליי מבקשים עזרה כללית במטרה להכיר את עצמם טוב יותר ומעוניינים בליווי בתהליך זה.

 

המכנה המשותף לכולם הוא די דומה: רובם רוצים לפתור קושי שמונע מהם להתקדם בחיים, לצאת מתקיעות מסוימת, לחוות חיים משמעותיים יותר, להיות בטוחים יותר בבחירותיהם, להתפתח באופן אישי ולהבין עצמם באופן מעמיק יותר.

 

אני מאמינה שטיפול פסיכולוגי, ובעיקר זה המאפשר שימוש בגישות שונות, כמו הטיפול הקוגניטיבי התנהגותי, הטיפול הפסיכודינמי, טיפול מבוסס תהליך וטיפולים טראנסדיאגנוסטיים, שבהן התמקצעתי במהלך עבודתי עד כה – יכול להוביל לכל אחת מהתוצאות האלו.

 

את תהליך הטיפול אני רואה כבנייה של קשר בין המטופל וביני. אני מאמינה בקשר הטיפולי ובייחודיות שלו, אל מול קשרים בינאישיים אחרים. במסגרת האינטימיות שנוצרת בקשר הטיפולי ובתוך מערכת האמון, שמבוססת על דיסקרטיות, המטופל יכול להרגיש חופשי להביא את עצמו כמו שהוא, להעלות תכנים שלפעמים קשה להעלות, להתלבט, להתייעץ, להתפתח קדימה, ולחוות את עצמו בדרך חדשה– בתמיכתי.

 

עם השנים למדתי ליצור דינמיקה טובה ביני לבין מטופליי וכל העת מתווספות שכבות נוספות לידע ולניסיון שלי כמטפלת.

נעים מאוד,
אני ד״ר שרון אלדר

פסיכולוגית קלינית מומחית, בעלת תואר ד"ר (.Ph.D)  מאוניברסיטת תל-אביב.
אני מסייעת לא.נשים המעוניינים בעזרה רגשית במסגרת מפגשי טיפול בקליניקה שלי, שממוקמת ב
קיבוץ יפעת, עמק יזרעאל.

לאורך שנות ההכשרה שלי בארץ, התנסיתי בטיפול עם ילדים, מתבגרים ומבוגרים במרפאות ציבוריות שונות. הוכשרתי והודרכתי בטיפול בגישות פסיכודינמיות. בשנים אלו עסקתי רבות גם במחקר ועשיתי את עבודת הדוקטורט שלי. תחום המחקר שלי התמקד בטיפול חדשני ממוקד בחרדה ושילבתי בין מחקר נוירופיזיולוגי ומחקר קליני הן בילדים והן במבוגרים. 

 

חלק משמעותי נוסף בהכשרה שלי עשיתי בארה"ב באוניברסיטת בוסטון (Boston University). עבדתי בקליניקה המתמחה בטיפול בהפרעות רגשיות, ומובילה במחקר ובטיפול קוגניטיבי-התנהגותי (CBT).

 

בשנים האחרונות אני עובדת בקליניקה פרטית בקיבוץ יפעת. גישת הטיפול שלי הנה אינטגרטיבית, אני מערבת בטיפול רעיונות מגישות שונות ומנסה להתאים את הטיפול באופן אישי לכל מטופל ומטופלת. אני רואה בקושי לבוא במגע עם רגשות, מחשבות ותחושות לא נעימים רכיב מרכזי בקשיים הרגשיים שאנשים חווים. לכן אני מנסה לשים דגש על פתיחות, קבלה, וחשיפה רגשית כמו גם על הבנה כיצד דפוסים מהעבר משפיעים על ההווה וכיצד ניתן לקדם את מה שחשוב ומשמעותי עבור כל אחד ואחת.   

 

לאורך השנים לימדתי קורסים שונים בחוג לפסיכולוגיה באוניברסיטת תל-אביב, במרכז ללימודים אקדמיים באור יהודה ובמכללת עמק יזרעאל. בנוסף העברתי סדנאות בכנסים שונים (למשל, כנס איט"ה, כנס לקידום אינטגרציה של הפסיכותרפיה).  היום אני לומדת ומלמדת במסגרת מכון מפרשים, במכללה האקדמית תל-אביב יפו. הלימודים והקורסים שאני מעבירה עוסקים בגישות אינטגרטיביות לטיפול.

בעיניי, כל מטופל שמגיע לקליניקה הוא עולם ומלואו ודרך ההתייחסות שלי, כמטפלת, אל כל מטופל היא פרטנית ואישית.

במהלך 14 השנים האחרונות למדתי, חקרתי, התמחיתי ועבדתי במסגרות ציבוריות ופרטיות שונות, בארץ ובארה"ב, וצברתי ניסיון רב בטיפול באוכלוסיות מגוונות, בקשת רחבה של קשיים ובעיות ובסוגי טיפולים שונים.

ד״ר שרון אלדר, פסיכולוגית קלינית מומחית

אם אתם מרגישים צורך בשינוי, מחפשים אוזן קשבת, מתמודדים עם חרדה או מתח או רוצים לשפר את המצב החברתי או הזוגי שלכם, אני מזמינה אתכם לקבוע פגישת הכרות ולהתחיל בטיפול המותאם באופן אישי אליכם.

bottom of page