הניסיון הטיפולי שלי לאורך השנים הוביל אותי להאמין שכל אדם המגיע לטיפול מתחיל מסע חדש. המסע אינו חייב להיות ארוך במיוחד על מנת להיות משמעותי. זהו מסע אמיץ המבוסס על החלטה לעזור לעצמנו ולהשפיע לטובה על תחומים שונים בחיינו.

 

במפגשים הטיפוליים אני פוגשת אנשים אמיצים כאלו, שמחפשים קשר בינאישי טיפולי קרוב, שיסייע להם לפתור קשיים ובעיות בחיים. בין היתר, מתמודדים מטופלי עם חרדות, דיכאון, טראומות, קשיים חברתיים ובינאישיים, בעיות במשפחה או בזוגיות. בנוסף, אני מטפלת בהתמודדויות עם קשיים רגשיים כלליים ובאנשים הרוצים להכיר את עצמם ואת זהותם טוב יותר ומעוניינים בליווי בתהליך זה.

 

המכנה המשותף לכולם הוא דומה: כולם רוצים לפתור קושי שמונע מהם להתקדם בחיים, להיות מאושרים יותר, בטוחים יותר בבחירותיהם, להתפתח באופן אישי ולהבין לעומק את עולמם הפנימי.

 

אני מאמינה שטיפול פסיכולוגי, ובעיקר זה המאפשר שימוש בגישות שונות, כמו הטיפול הקוגניטיבי התנהגותי והטיפול הפסיכודינמי, שבהן התמקצעתי במהלך עבודתי עד כה – יכול להוביל לכל אחת מהתוצאות האלו.

 

את תהליך הטיפול אני רואה כבנייה של קשר אישי ובינאישי, בין המטופל וביני. אני מאמינה בקשר הטיפולי ובייחודיות שלו, אל מול קשרים אישיים ובינאישיים אחרים. במסגרת האינטימיות שנוצרת בקשר הטיפולי ובתוך מערכת האמון, שמבוססת על דיסקרטיות, המטופל יכול להרגיש חופשי להתפתח קדימה, לחוות את עצמו בדרך חדשה, לשאול את השאלות הנכונות, להתלבט ולמצוא את התשובות – בתמיכתי.

 

 עם השנים למדתי ליצור דינמיקה נכונה בין מטופל למטפל וכל העת נוצרות שכבות נוספות לידע ולניסיון שלי כמטפלת.

נעים מאוד,

אני ד״ר שרון אלדר

פסיכולוגית קלינית מומחית, בעלת תואר ד"ר (.Ph.D)  מאוניברסיטת תל-אביב. אני מסייעת למבוגרים, מתבגרים  והורים במסגרת מפגשי טיפול בקליניקה שלי, שממוקמת ברמת ישי.

בין השנים 2004-2014

התנסיתי בטיפול עם ילדים, מתבגרים ומבוגרים במרפאות ציבוריות שונות בארץ וכן בקליניקה פרטית במרכז הארץ. בתקופה זו ביצעתי גם הדרכות הורים והנחתי קבוצות טיפוליות.

במהלך השנים האלו, התמחיתי וצברתי ניסיון בטיפול פסיכודנימי. זוהי גישה המבוססת על עיבוד תכנים מעולמו הפנימי של המטופל והבנה מעמיקה של התפתחותו ואישיותו.

 

בשנים אלו עסקתי רבות גם במחקר ועשיתי את עבודת הדוקטורט שלי. בתחום המחקר שלי התמקדתי בטיפול חדשני ממוקד בחרדה ושילבתי בין מחקר נוירופיזיולוגי ומחקר קליני הן בילדים והן במבוגרים. בנוסף לימדתי קורסים שונים באוניברסיטת תל-אביב ובמרכז ללימודים אקדמיים. 

בין השנים 2015-2017

עבדתי בקליניקה המתמחה בטיפול בחרדה, דיכאון והפרעות נוספות באוניברסיטת בוסטון (Boston University) בארה"ב. קליניקה זו נוסדה על ידי אחד החוקרים המובילים בתחום, דיויד בארלו, והיא מובילה בארה"ב במחקר ובטיפול קוגניטיבי-התנהגותי (CBT).

מאז שחזרתי לארץ מארה"ב, אני עובדת בשירות הפסיכולוגי בטכניון והקמתי את הקליניקה הפרטית שלי ברמת ישי שבעמק יזרעאל.

בעיניי, כל מטופל שמגיע לקליניקה הוא עולם ומלואו ודרך ההתייחסות שלי, כמטפלת, אל כל מטופל היא פרטנית ואישית.

במהלך 14 השנים האחרונות למדתי, חקרתי, התמחיתי ועבדתי במסגרות ציבוריות ופרטיות שונות, בארץ ובארה"ב, וצברתי ניסיון רב בטיפול באוכלוסיות מגוונות, בקשת רחבה של קשיים ובעיות ובסוגי טיפולים שונים.

אם אתם מרגישים צורך בשינוי, מחפשים אוזן קשבת, מתמודדים עם חרדה או מתח או רוצים לשפר את המצב החברתי או הזוגי שלכם, אני מזמינה אתכם לקבוע פגישת הכרות ולהתחיל בטיפול המותאם באופן אישי אליכם.